Struktura instruktorów szkoły StrongFirst

Kadra certyfikowanych instruktorów naszej szkoły podzielona jest na dwie podstawowe grupy:


Teachers of Strength

Teachers of Strength to nauczyciele siły, którzy szkolą i uczą podczas certyfikacji instruktorskich. Wśród nich są Masterzy, Seniorzy oraz Team Leaderzy. Masterzy są głównymi nauczycielami i tylko oni samodzielnie mogą poprowadzić certyfikację. Seniorzy i Team Leaderzy są dla nich wsparciem podczas kursu i mogą nauczać zadanej przez Mastera części materiału.

Nauczyciele Siły w trakcie certyfikacji prowadzą swoje teamy, przy których pomagają im asystujący instruktorzy StrongFirst. Osoby o randze Teacher of Strength obowiązkowo muszą posiadać status StrongFirst Elite Instructor i okresowo poddawać się testom technicznym i siłowym. 


W Polsce są dwie osoby w randze Teacher of Strength 


Dariusz Waluś 🇵🇱

Country Leader na Polskę oraz StrongFirst Senior Certified Instructor, który zapoczątkował rozwój treningu hardstyle kettlebell w kraju i rozpropagował tu metody treningowe Pavla Tsatsouline’a. Od 2012 roku regularnie organizuje certyfikacje instruktorskie StrongFirst w Polsce. Były żołnierz zawodowy. Posiada 37-letnie doświadczenie w sportach walki: Karate Kyokushin, Boks, Kick Boxing, Sambo, Krav Maga (czarny pas). Twórca metody Krav Maga Full Contact Fight (FCF Krav Maga).

Od 31 lat trenuje sporty siłowe. Jest właścicielem siłowni Iron Church w Zielonej Górze, a także  założycielem i szefem Centrum Kettlebell Polska, którego celem jest propagowanie treningu z odważnikami kulowymi kettlebell metodą hardstyle. Posiada tytuł StrongFirst Elite Certified Instructor oraz specjalizuje się w treningach kettlebell do sportów i systemów walki.

Andżelika Stefańska-Kowalik 🇵🇱

Jedna z dwóch kobiet w Europie w randze StrongFirst Senior Certified Instructor. Specjalizuje się w treningach siłowych kettlebell, barbell i bodyweight oraz w treningu poprawiającym mobilność stawów i elastyczności mięśni. Jako Teacher of Strength i Flexible Steel Instructor Specialist szkoli i egzaminuje instruktorów podczas certyfikacji na całym świecie, m.in. USA, Chiny, Włochy, Korea, Francja, Tajwan, Szwajcaria, Niemcy, Grecja, Litwa. Posiada tytuł StrongFirst Elite Instructor i jest trenerem medycznym.

W swojej pracy trenerskiej łączy filozofię wschodnich sztuki walki Kung Fu z filozofią StrongFirst oraz zdrowym podejściem do budowania siły i odporności ciała. Czterokrotna medalista mistrzostw świata Wushu i wieloletnia reprezentantka Kadry Narodowej Polski. Założycielka i szefowa Centrum Kettlebell Kraków – StrongFirst Gym oraz autorka kursów online Tiger-Zone. Twierdzi, że siła to umiejętność, której można się nauczyć i wybór, którego warto dokonać dla własnego zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. 

StrongFirst Certified Instructor

Certyfikowani instruktorzy to tacy, którzy sprostali wszystkim wymaganiom i zaliczyli testy kursu instruktorskiego SFG1, SFG2, SFL lub SFB. Jeśli dana osoba posiada status ELITE oznacza to, że posiada ona uprawnienia instruktorskie SFG1, SFG2, SFL i SFB. 
 Poszukaj certyfikowanego instruktora w swojej okolicy!

Instruktorzy StrongFirst mają zawsze ważne certyfikaty potwierdzające ich wiedzę i siłę.

Ponieważ jesteśmy szkołą siły i chcemy, aby nasi instruktorzy byli na bieżąco z materiałem szkoleniowym, który jest aktualizowany, a także utrzymywali wysoki poziom swojej siły i umiejętności, to wszystkie uprawnienia instruktorskie StrongFirst należy odnawiać co 2 lata (Elite co 3 lata). Jest kilka dróg, aby odnowić swoje uprawnienia.

Więcej szczegółowych informacji i recertyfikacji: https://www.strongfirst.com/recertification/

Chcesz rozpocząć treningi pod okiem certyfikowanego instruktora StrongFirst? Znajdź go w wyszukiwarce na oficjalnej stronie www.strongfirst.com. Tu dostępna jest lista instruktorów z aktualnymi uprawnieniami.  

Chcesz zadać pytania odnośnie nadchodzących wydarzeń StrongFirst w Polsce? Skontaktuj się nami.