Pavel Tsatsouline

twórca StrongFirst

StrongFirst to szkoła siły założona w 2012 roku z inicjatywy Pavla Tsatsouline’a. Jest on ogólnoświatowej klasy autorytetem oraz autorem wielu książek o tematyce budowania siły i poprawiania wydolności. W roku 1998 Pavel wprowadził rosyjskie odważniki kulowe na Zachód i tym samym zrewolucjonizował tamtejszy świat treningu siłowego.

Był instruktorem odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne sowieckich sił specjalnych. Został ekspertem w tej dziedzinie dla elity amerykańskich sił zbrojnych i organów ścigania, w tym Korpusu Piechoty Morskiej, Tajnej Służby i Navy SEALs. Jego system szkolenia został wdrożony przez jednostki operacji specjalnych w dwóch krajach blisko związanych z USA. Pavel założył StrongFirst, „szkołę siły”, aby wprowadzić metody „low tech/high concept” do osiągania wysokiej wydajności i odporności fizycznej wśród mężczyzn i kobiet ze wszystkich środowisk, nie tylko tych skupiających elitarnych wojowników i sportowców.Pavel uzyskał stopień naukowy w dziedzinie sportu w byłym Związku Radzieckim i jest autorem wielu książek, w tym bestsellera „Kettlebell Simple & Sinister”, ostatecznego przewodnika po treningu kettlebell. Książki Pavla zostały przetłumaczone na wiele języków. Z odważnikiem w dłoni został wybrany przez magazyn Rolling Stone „Hot Trainer” i regularnie pojawiał się w mediach, od Pravda do Fox News po Tim Ferriss Show i The Joe Rogan Experience.

StrongFirst to trening siłowy z:

W każdej z tych dziedzin co roku na całym świecie organizowane są szkolenia dla początkujących i średniozaawansowanych oraz certyfikacje instruktorskie skierowane do osób chcących poszerzać swoją wiedzę, a także zdobyć uprawnienia instruktora StrongFirst.


StrongFirst Workshops

StrongFirst Workshops to szkolenia dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem oraz dla tych, które już trenują i chciałyby zweryfikować i poprawić swoją technikę, a także odświeżyć wiedzę, aby jak najlepiej przygotować się do certyfikacji instruktorskiej. 


Wszystkie szkolenia podzielone są na 3 moduły trwające po 4 godziny każdy. Część z nich wprost nawiązuje do książek lub programów Pavla Tsatsouline’a, a uczestnicy poza certyfikatem za udział otrzymują manual zawierający programy treningowe StrongFirst. :


Szkolenia StrongFirst Workshops na terenie Polski najczęściej organizowane są w Krakowie i prowadzi je StrongFirst Senior Certified Instructor Andżelika Stefańska-Kowalik. 


StrongFirst KETTLEBELL:


StrongFirst BARBELL


StrongFirst BODYWEIGHT 


Certyfikacje instruktorskie StrongFirst

Certyfikacje instruktorskie StrongFirst to kursy, dla osób zdecydowanych i chcących wejść w szeregi międzynarodowej kadry instruktorskiej. Uprawniają one do prowadzenia zajęć według metodyki StrongFirst. Każda certyfikacja kończy się egzaminem technicznym i siłowym lub siłowo-wytrzymałościowym. 

Certyfikacje trwają od 2 do 3 dni i prowadzone są przez Mastera StrongFirst przy wsparciu pozostałych Teachers of Strength. Uprawnienia instruktorskie odnawiać należy co 2 lub 3 lata podchodząc ponownie do egzaminów. Dzięki temu nasi instruktorzy gwarantują wysoka jakość swoich umiejętności i stopnia wyszkolenia.    

Certyfikacje instruktorskie StrongFirst w Polsce organizowane są głównie w Zielonej Górze. Osobą odpowiedzialną za te wydarzenia jest Country Leader i Senior StrongFirst Dariusz Waluś.

StrongFirst GIRYA (SFG) – certyfikacja instruktorska kettlebell:


StrongFirst Lifter (SFL) – certyfikacja instruktorska w treningu ze sztangą 


StrongFirst Bodyweight (SFB) – certyfikacja instruktorska w treningu z masa własnego ciała 


ZOBACZ JAK WYGLĄDAJĄ WORKSHOPY I CERTYFIKACJE STRONGFIRST